Підтримуйте своїх дітей у будь-якій ситуації. Усім, хто хоче виростити відмінника..., ілюстрація 10Вер

Усім, хто хоче виростити відмінника, присвячується…

Підтримуйте своїх дітей, оскільки початок навчального року — то важка пора не лише для дітвори. Батьки переживають — чи добре вчитиметься син, чи встигатиме донька за новою програмою, що стає дедалі складнішою?

А оцінки — от же ж біда… Вони стають головною метою навчання! А дарма.

Тому що кожна оцінка — то лише показник особистого погляду вчителя на те, чи знає ваша дитина предмет. І цей погляд може бути помилковим. І успішність навчання залежить зовсім не від того, яку сьогодні дитина принесла оцінку, а від уміння знаходити, засвоювати й упорядковувати інформацію.

Уявіть собі господаря, який розкладає по полицях запаси, що заготував на зиму. «Ось це покладу сюди, а це — мабуть, туди», — думає він і замислюється. І раптом чує голос батька: «Швидше давай думай, бо зима настане — і оком не встигнеш моргнути!»

Господар намагається працювати швидше, але щось губиться серед інших пакунків та горщиків, щось падає й розбивається.

«Ти що, не тямиш, що так не годиться? Ану давай заново переробляй усе, бо взагалі без запасів залишишся! І від мене тоді допомоги не чекай! І пам’ятай: зима близько!»
Бідний господар вже не радий, що зв’язався з тими запасами та полицями. «Ой, лишенько, хоча б він відвернувся. Я тоді запхаю все в купу хоч як-небудь і зачиню двері на засув. До весни він не дізнається, а потім пізно буде.»

Приблизно так мислить дитина, яка відчуває стрес від навчання. Бажання вчитися немає. Бажання шукати нові шляхи подолання проблеми теж немає. Є лише бажання вхопити гарну оцінку. Хоч би за що, хоча б за миття вікон у класі, тільки б мама не лаялася.

Увага націлена… ні, не на розв’язання задачки. «Яка вже тут задачка, тут би з батьками помиритися. Бо вони такі суворі, геть показилися з тими оцінками. Неначе чужі.»
«Пам’ять… ні, анічогісінько не пам’ятаю. Пам’ятаю лише як лаялися за двійку.»

Любіть та підтримуйте своїх дітей у будь-якій ситуації. Надихайте на творчість і пробуджуйте в них цікавість.

Грайтеся в навчання. Навіть якщо початок буде не дуже вдалим, бажання виграти допоможе перемогти. І вдалого вам начального року!