Година землі, ілюстрація до допису 28Бер

Година Землі

Одного разу Всесвітній Фонд природи започаткував чудову традицію: щороку проводити годину Землі. Це значить, що люди в усіх куточках планети вимикають світло та електроприлади на одну годину, щоб дати планеті хоч трохи перепочити.

Як свідчить Звіт WWF , населення Землі споживає у 1,6 разів більше ресурсів, ніж може дати нам планета. Тож година Землі проводиться щороку наприкінці березня як пам’ятка про те, що природні дари не невичерпні.

Цього року годину Землі проводитимуть 28 березня з 20.30 по 21.30 за Київським часом. Серед українських міст, що вже приєдналися до акції, ― Київ, Вінниця, Маріуполь, Херсон.

В умовах карантину не доводиться розраховувати на гучні заходи, які відбулися в цей день у Києві торік ― концерт класичної музики. Але кожен з нас може вимкнути всього лише на годину зайве світло в домі й розповісти дітям, що таке природне багатство й навіщо його треба берегти.

Можливо, непередбачене заточення у власних домівках дане нам ще й для того, щоб навчити наших дітей берегти планету, на якій живемо. Просто вимкніть ненадовго світло й при світлі свічки поговоріть із ними ― нашими майбутніми поколіннями.