25Авг

Як навчити дитину бути доброю?

Як навчити дитину бути доброю, але щоб та доброта була розумною? Ось донечка віддала шоколадного батончика іншій дитині прямо в крамниці. Нерозумно? Занадто? Так. А син взагалі не бажає ні з ким поділитися, тому завжди грається сам. Теж не дуже добре. То що робити? Вчити допомагати тим, кому це дійсно треба. Щоб прямо в ціль.

Наступне питання — як робити? Ось принаймні 5 шляхів:

• Віддайте одяг та взуття, з якого малюк виріс, благодійному фонду. Вибирайте лише цілі й чисті речі, які б не посоромилися надягти на свою дитину. Фонди також приймають іграшки, канцтовари, а деякі — навіть посуд, меблі та інші предмети домашнього побуту.

• Купуйте речі на благодійних розпродажах, виручка з яких іде на допомогу хворим та сиротам. Деякі вихованці дитячих будинків теж роблять прикраси чи печуть пироги, щоб заробити копійчину для себе та молодших братиків-сестричок. Не проходьте повз них, розповідайте дитині, хто спік цей чудовий пиріг. 

• Розважтеся всією родиною на благодійному фестивалі чи святі — й ваша радість подарує посмішки знедоленим.

• Влаштуйте сімейний похід до притулку тварин — там завжди раді помічникам, які пограються з тваринами чи вигуляють їх на поводку.

• Приєднайтеся до волонтерів, що зібралися в гості до дитячого реабілітаційного центру. Покажіть малюку, що він може вже зараз стати добрим чарівником і подарувати комусь радість.