Психосоматичні хвороби 28Чер

Психосоматичні хвороби

В літературі часто зустрічаються приклади, коли людина хворіє через те, що тужить — через нерозділене кохання, розлуку з рідним краєм чи ще якусь печаль. Вони називаються психосоматичні хвороби.

Ось засумувала героїня від того, що заміж за коханого не пускають, і через місяць дивишся — тане красуня, немов свіча. На перший погляд ці приклади здаються надуманими, але насправді вони цілком науково обґрунтовані.

Психологи виділяють такий різновид захворювань — психосоматичні хвороби. Це захворювання, до яких призводять різні психологічні фактори. Звичайно, тривоги й труднощі погіршують стан нашого здоров’я, це не секрет.

Але ряд хвороб мають основною причиною психічні умови життя. Варто усунути причину, й недуг куди й подінеться.

Ось основний перелік таких хвороб:
• есенціальна гіпертензія;
• бронхіальна астма;
• виразка шлунку та дванадцятипалої кишки;
• нейродерміт;
• неспецифічний виразковий коліт;
• гіпертиреоїдний синдром;
• ревматоїдний артрит.

Від стресу можуть з’явитися навіть ознаки застуди, бо пригнічений емоційній стан призводить до зниження імунітету.

Не дивлячись на те, що більшість хвороб наводить на думку про стареньких дідусів та бабусь, будь-яка з них може проявитися у дитини. Усі дитячі «боюсь», «не піду в садочок», «я скучаю», часті прояви поганого настрою — то не завжди є примхи. Часто-густо організм дитини дає збій саме коли щось її непокоїть: сумно в дитсадку, де вихователі занадто суворі; тривожно в сім’ї, де батьки часто лаються; важко й неприємно ходити до спортивної секції, яку вибрала мама, бо подобається зовсім інша.

Щоб упоратися з психосоматичної хворобою, треба усунути її причину, а значить — почути свою дитину, зрозуміти, що її непокоїть.
Любі дорослі, прислухайтеся до почуттів своїх дітей частіше, і тоді більшість хвороб просто не матиме шансу подолати вашого малюка.

Будьте здорові!